40. VODAFONE İSTANBUL MARATONU 2018

İSTANBULMaratonu’nda 1.250 ailenin Destek Marketlerden temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için koşacağız. Hem eğlenecek hem sağlıklı olacak hem de yardımseverlik koşusu yoluyla dar gelirli insanlar ve gezegen için fayda yaratmış olacağız.

İstanbul Maratonu'na kayıt olmak için https://www.maraton.istanbul/

 

TİDER Koşucusu Ol

 

Neden TİDER ile İyilik Peşinde Koşmalıyım?

Kurduğumuz model sayesinde, herhangi bir bireyin tek başına toplayacağı bağışla yaratacağı etkinin tam 70 katını üretebiliyoruz*. Biz buna Tider Etkisi diyoruz. Yani, bir aileye destek olmak için atacağın her adımın etkisi Tider ile 70 kat artarak devleşecek!

 
Her 265 TL bağış ile bir ailenin bir yıl boyunca tüm temel ihtiyaçları karşılanacak, aileden çalışabilir durumdaki kişilere iş bulunacak ve her bir aile başına 256 kg ürün israftan kurtarılacak!

Bu yıl 11 Kasım 2018 İstanbul Maratonu’nda Destek Market’ten faydalanan 1.250 aileye bir yıl boyunca destek olmak için koşacağız.

1.250 aile için hedefimiz 331.250 TL!

 

Sen de TİDER Etkisi ile adımlarını ister 5 aile, ister 20 aile, istersen 50 aile için 70 kat iyiliğe dönüştürürken, senin gibi iyilik peşinde koşan yeni insanlarla tanışmak ve sağlıklı, eğlenceli etkinlikler ile TİDER Etkisini yaymak istersen, bu formu doldurman yeterli

TİDER Koşucusu Ol

 

Runatolia 2017 Nasıldı? 

 

 

ADIM ADIM

Tamamen gönüllüler tarafından yönetilen Adım Adım, tüzel kişiliği olmayan bir sivil toplum oluşumu olarak 2008 yılında  faaliyet göstermeye başlamıştır.  Bireylerin spor yoluyla harekete geçmesini sağlayarak, toplumsal dayanışmaya ilham kaynağı olmaya çalışır. Bu amaç doğrultusunda, yardımseverlik koşuları ile Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK), bireyler ve kurumlardaki farkındalığını/bilinirliğini artırarak, bağış kaynaklarının geliştirilmesine aracılık eder.

Sen de yardımseverlik koşusu yoluyla Adım Adım TİDER Koşucusu olmak için formu doldurabilirsin!  Kayıt Formu

Yardımseverlik Koşusu Nedir?

Koşu gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla Sivil Toplum Kuruluşları (STK) için kaynak yaratma metodudur.

Bu yöntem ile koşucular ulusal veya uluslararası koşu/triatlon/duatlon/bisiklet/yüzme gibi yarışlara katılmadan önce duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta aracılığıyla duyururlar. Duyurularında TİDER'in projesine bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan doğruya TİDER'in ilgili proje için açılan resmi banka hesabına yapılır.

Yardımseverlik koşusu sırasında gönderilen mektuplar sayesinde sadece bağış toplamazsın aynı zamanda kalbini ısıtan bir amaç için, çözülmesini arzu ettiğin, dikkat çekmek istediğin bir amaç için sosyal çevrene mail gönderip duyuru yaparsın. Bu bir nevi TİDER için elçiliktir. Bağışın yanısıra farkındalık yaratır ve israf ile yoksulluk sorununun çözümüne katkıda bulunursun.

İyilik Peşinde Koş Platformu Nedir?

İyilik Peşinde Koş Platformu, Adım Adım’ın desteklediği Sivil Toplum Kuruluşlarının Projeleri için koşmak isteyen gönüllülerin kullanacağı bir yardımseverlik koşusu web platformudur

Koşucular bu platform ile ;

  • Kampanyalarını yaratabilirler.
  • Anlık olarak kampanyalarına yapılan bağışların miktarını ve sayısını takip edebilirler.
  • Kredi kartı ile kampanyalarına direk bağış alabilirler.

 

TİDER Koşucusu Ol