haberler

AFET BÖLGELERİNDE SAHADAYIZ!

28 Temmuz 2021 tarihinde Manavgat’ta başlayan ve ülkemizin farklı yerlerine yayılarak sayısı 100’ü geçen yangınlar sırasında Afet Platformu ile birlikte harekete geçtik. Sahada kamu kurumları ile koordinasyon halinde çalışarak ihtiyaç listeleri oluşturuldu ve bu ihtiyaçların karşılanması için çalışmalar başladı. Depo organizasyonu, ürün ayrıştırma ve planlama konularında destek vermek üzere ekibimiz önce Manavgat depoya ulaştı. Daha sonra Maltepe depomuzdan Isparta’dan gelen ihtiyaç talebine destek olacak bir kamyon dolusu yangın malzemesi ve temel ihtiyaç ürünleri yola çıktı. Isparta depoya teslimat yapıldıktan sonra tüm ekip Marmaris’te buluştu ve saha çalışmalarında yer aldı.

Diğer yandan, ülkemizi etkisi altına alan sel felaketlerinden etkilenen illerden olan Van ve Artvin için yerel yetkililerden öğrendiğimiz en önemli ihtiyaçlardan biri olan içme suyu desteğinde bulunduk.

Afet Platformu ile birlikte afet sonrası yöre halkının ihtiyaçlarının tespiti ve temini için çalışmalarımız devam edecek.