Destek Projesinin istihdam ayağı, Türkiye’de sivil toplum örgütü bünyesinde yer alan ilk ve tek insan kaynakları organizasyonu olan Destek İK ile sağlanmaktadır. Destek İK’nın Gıda Bankaları yararlanıcılarına ve bu ilçede iş arayanlara yönelik hizmetlerinin işleyişi için aşağıdaki infografiği inceleyebilirsiniz.

Destek İnsan Kaynakları Ne Yapar?

AMAÇ: DESTEK İK, ihtiyaç sahiplerinin Gıda Bankalarından yararlanmakla kalmayıp, geçimlerini kalıcı olarak sağlayabilmeleri için iş ve meslek sahibi olmalarını hedefler.

Kimler Yararlanır? Gıda Bankalarından ücretsiz olarak alışveriş yapan ihtiyaç sahibi ailelerin bireyleri ve hizmet verilen bu ilçede iş arayanlar.

İşsiz bireye nasıl ulaşılır? Başvuru yolu ile, telefon veya ev ziyareti yoluyla ailede çalışabilecek durumdaki kişiler saptanır.

Adaylar nasıl değerlendirilir? Çalışmaya uygun adaylar ile karşılıklı görüşülerek yetenek, iş deneyimleri ve eğitim ihtiyaçları belirlenir.

Adaylar eğitim alıyor mu? Gerektiğinde işin özelliğine göre adaylara ‘Güçlendirme, Meslek Edindirme ve İş Başı’ eğitimleri verilir veya doğrudan istihdam olanağı sağlanır.

Desteklenirken Mesleklen!

İşe yerleştirme: Eğitim sürecini tamamlayan veya işin gerektirdiği özelliklere sahip adaylar ilgili iş kollarında talebi olan kuruluşlarda işe yerleştirilirler.

Süreç işe girişle sonlanıyor mu? İşe yerleştirilen kişi 6 ay boyunca izlenerek gerekli destek ve yönlendirmeler yapılır. İşin kendisine uygun olmadığı tespit edildiğinde kişi başka alanlara yönlendirilir.

DESTEK İK : Aynı Zamanda Bir Sosyal Girişim.

Profesyonel İK Hizmetlerimiz

Türkiye’de sivil toplum örgütü bünyesinde yer alan ilk ve tek insan kaynakları organizasyonu Destek İK, Destek Market’ten yararlanan ihtiyaç sahiplerinin iş ve meslek edinmelerine katkı sağlarken, profesyonel faaliyet alanındaysa iş arayan farklı kişiler ile eleman arayan kuruluşları buluşturacak alt yapıya sahiptir.

Destek İK Platformu

Türkiye’nin çeşitli yerlerinde TİDER çatısı altındaki gıda bankalarından yararlanan kişilere istihdam sağlamak amacıyla başlamış olan Destek İK programı, Destek Bulutu-İK Platformu ile çok daha geniş bir kitleye ulaşmayı amaçlar.

Destek Bulutu-İK Platformu iş arayanlarla eleman arayan firmaları online ortamda buluşturan bir insan kaynakları sitesidir. İş arayanlar www.destekik.org’da oluşturdukları CV’leri ile yeni iş fırsatlarına ulaşabilir, üye olurken ve iş arama hizmetleri için herhangi bir ücret ödemezler.

Ayrıntılı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz: www.destekik.org

Tider, Destek Modeli’nin kusursuz işleyebilmesi için 12/09/2015 tarih ve 783 belge numarası ile özel istihdam bürosu lisansını alarak, Türkiye’nin bu alanda faaliyet gösteren ilk sivil toplum kuruluşu olmuştur.