Yardımseverlik Koşusu

Koşu gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla Sivil Toplum Kuruluşları (STK) için kaynak yaratabilirsiniz. Bu yöntem ile koşucular ulusal veya uluslararası koşu/triatlon/duatlon/bisiklet/yüzme gibi yarışlara katılmadan önce duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta aracılığıyla duyururlar.

Duyurularında TİDER’in projesine bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan doğruya TİDER’in ilgili proje için açılan resmi banka hesabına yapılır.

Tamamen gönüllüler tarafından yönetilen Adım Adım, tüzel kişiliği olmayan bir sivil toplum oluşumu olarak 2008 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. Bireylerin spor yoluyla harekete geçmesini sağlayarak, toplumsal dayanışmaya ilham kaynağı olmaya çalışır. Bu amaç doğrultusunda, yardımseverlik koşuları ile Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK), bireyler ve kurumlardaki farkındalığını/bilinirliğini artırarak, bağış kaynaklarının geliştirilmesine aracılık eder. TİDER’ de Adım Adım oluşumunun desteklediği STK’lar arasındadır.

Siz de yardımseverlik koşucumuz olmak için Adım Adım’ın http://ipk.adimadim.org/ adresine girerek koşucu profilinizi oluşturabilirsiniz. Koşmak istediğiniz STK bölümünde TİDER’ in projesini seçebilir, oluşturduğunuz koşucu profilinizi mail ve sosyal medya gibi platformlar aracılığı ile arkadaşlarınızla paylaşarak bağış toplamaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz zaman, koşucu profilinize girerek sizin adınıza bağış yapan kişilerin isimlerini görebilir ayrıca hedefinize ulaşmanıza ne kadar kaldığını takip edebilirsiniz.

Doğum Günü Kampanyaları

Bireysel bağış kampanyanızı başlatarak doğum gününüzü TİDER’ e bağışlayabilir ve çevrenizi bağış yapmaya davet edebilirsiniz. Siz de https://fonzip.com/tider/kampanya adresine tıklayıp doğum günü kampanyanızı başlatarak, israf ve yoksullukla mücadelemize ortak olun!

Kurumsal Kampanyalar

Bireysel bağış kampanyanızı başlatarak doğum gününüzü TİDER’ e bağışlayabilir ve çevrenizi bağış yapmaya davet edebilirsiniz.Siz de https://fonzip.com/tider/kampanya adresine tıklayıp doğum günü kampanyanızı başlatarak, israf ve yoksullukla mücadelemize ortak olun!