Türkiye Gıda Bankacılığı Ağı’na ayni bağış yapan üretici, toptancı ve perakendeci firmalar ile üye gıda bankalarını eşleştiren bir yazılım olan Destek Bulutu, gıda bankacılığı faaliyetlerini teknolojinin yarattığı avantajla daha verimli ve hızlı bir hale getirir.

Destek Bulutu Platformu bağış veren kurumlarla, bağış alan gıda bankalarını, aşevlerini ve hayvan barınaklarını eşleştirmek amacı ile kurulan web tabanlı bir sistemdir.

Kurumlar TİDER bağışçısı olduktan sonra TİDER tarafından tanımlanan kullanıcı adı ve şifre ile platforma giriş yapar. Kurum bağışlayacağı ürünleri kategori, son kullanma tarihi, adet, lokasyon, teslim etme tarihi gibi bilgileri ile birlikte sisteme tanımlayarak bağış kaydını oluşturur. Buna karşılık, TİDER ağında yer alan ve yine kullanıcı adı ve şifre tanımlanarak platforma dahil olan gıda bankası, listelenen bağışları inceleyip, ihtiyacına uygun olması durumunda rezerve eder. Uygun eşleşme sonrası operasyon başlar, sürecin tamamlanmasından sonra taraflar irsaliye, teslim alındı makbuzu gibi ilgili dokümanlara Destek Bulutu Platformu üzerinden ulaşır.

Kontrol edilebilir ve raporlanabilir olan platform ile lokasyon bazlı eşleme sayesinde lojistik maliyetlerinde de iyileşme sağlayarak, israfa Türkiye çağında çözüm üretmeyi hedefliyoruz.

Kurumsal Destekçiler